Dikkat: Dev Piyasa Yapıcı Boşaltıyor, Uçan O Altcoin Düşebilir!

Upbit listesinden sonra SPACE ID’nin fiyatı 0,55 dolara kadar yükseldi. Ardından kısa bir süre içinde 0,49 dolara kadar düştü. Bu harekette ID’nin Upbit ve DWF Labs üzerindeki işlem hacmi etkili oldu. Kripto analisti Victor Olanrewaju’ya göre, volatilitenin yüksek kalması altcoin fiyatının daha da düşeceğini gösteriyor.

Upbit listesiyle altcoin fiyatı uçuşa geçti!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para borsası Upbit’in listelemesinin ardından, benzeri görülmemiş bir hareketle, SPACE ID’nin (ID) fiyatı, aynı gün 0,25 dolar civarında başladıktan sonra kısa sürede 0,55 dolara sıçradı. CoinMarketCap’e göre, bu sıçrama 24 saat içinde %100’den fazla bir artış anlamına geliyor.

Fiyat artışının ardından işlem hacminde de %3.090’lık bir yükseliş gördü. Bu da kripto paraya olan ilginin arttığını gösteriyor. Ancak basın zamanında altcoin, 0,50 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Bu da katılımcıların kârlarını ayırmaya başladığı anlamına geliyor.

Dev piyasa yapıcı Binance’a ID yığıyor!

Bu arada, on-chain veri analiz platformu SpotOnChain pump ve dump nedenlerini gözlemledi. SpotOnChain’e göre, ID’nin fiyatı Upbit’teki token listelemesi nedeniyle yükseldi. Upbit, Güney Kore merkezli bir borsa. Bu nedenle, kripto para biriminin hacminin çoğunun Asya bölgesinden geldiğini ima etti. Ayrıca SpotOnChain, piyasa yapıcı DWF Labs‘in özellikle OKX’ten 1,73 milyon dolar değerinde token çektiği için ID’nin en büyük alıcılarından biri olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, aynı zamanda DWF Labs’ın da pompayı etkilediği şekilde dump’a da dahil olduğunu belirtti. Bunun nedeni, piyasa yapıcının fiyat önemli ölçüde arttıktan sonra satış yapmak için Binance’e 2,45 milyon ID göndermesiydi. Bu bağlamda SpotOnChain, şu paylaşımı yaptı:

Upbit token’ı listelediğini duyurduktan sonra ID fiyatı yaklaşık %87 arttı! Sistemimiz, DWF Labs’ın (DWFLabs) son 3 saat içinde OKX’ten 3,62 milyon ID (1,73 milyon dolar) çektiğini ve ardından AmberGroup aracılığıyla Binance’e hızlı bir şekilde 2,45 milyon ID (1,12 milyon dolar) yatırdığını tespit etti. Geçmişte, hem DWF Labs hem de Upbit agresif pompalamalar ve çeşitli tokenlerin boşaltılmasıyla ilgiliydi. Bu sefer bir gösteri olacak mı?

Teknik analiz: Altcoin fiyatı düşmeye devam edecek!

Analist Victor Olanrewaju, ID’nin teknik resmini değerlendirdi. Teknik açıdan baktığımızda, Bollinger Bantları (BB) altcoin etrafında yüksek dalgalanma gösterdi. Bu da 0,46 dolar ile 0,49 dolar arasındaki küçük yan hareketlerden bağımsız olarak kayda değer dalgalanmaların yaşanabileceği anlamına geliyor. Alım baskısı artarsa ID’nin 0,55 doların üzerine çıkması mümkün. Ancak oldukça aşağı yönlü bir senaryo, token fiyatını 0,26 dolara kadar düşürebilir.

Ayrıca, BB’nin üst bandı ID’nin fiyatına 0,49 dolardan dokunarak tokenın aşırı satın alındığını gösterdi. RSI’dan gelen 4 saatlik ID/USDT grafiğindeki sinyaller de aynı şeyi gösterdi. Basın saatine göre RSI 88,81 seviyesindeydi. Satıcılar kâr almaya devam ederse, ID’nin 0,35 dolar civarındaki ilk dirence düşmesi olası. Eğer boğalar bu noktada hacmi artırırsa, fiyatın 0,45 dolara kadar yükselmesi mümkün. Ancak, direncin desteğe dönüşmemesi ID’nin bir sonraki ilgi noktası olan 0,29 dolara düşmesine neden olabilir. Şimdilik altcoin fiyatı başka bir düşüş için ayarlanmış görünüyor.

ID/USDT 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x