Ahmet Nur Çebi: Sezon sonunu görmek lazım

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün ekonomik ve sportif başarılar elde etmesi için büyük çaba harcadıklarını söyledi. Paribu ile gerçekleşen Beşiktaş Token lansmanında açıklamalarda bulunan Çebi sosyal medyada oluşturulmak istenen algının yersiz olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

– Beşiktaş’ın ekonomik açıdan geçmişten çok daha iyi durumda olduğunu gönül rahatlığıyla telaffuz edebilirim. Göreceksiniz, ekonomik ve sportif başarılarımız kulübümüz ve taraftarımızı gururlandırmaya devam edecek. Sağlam adımlarla ilerlemeye özen gösteriyoruz.

– Ekonominin düzeldiği yerde muhaliflerin başa gelme isteği ve iştahı artabilir. İsteyenlere sesleniyorum. Haftanın belli günlerinde kulüpteyim. Ben Beşiktaş başkanlığını yapıyorum. Gelip burada benimle sorunlarını, beklentilerini paylaşabilirler.

– Transfer döneminde yaşananlar ve sosyal medyanın da etkisiyle transfer çalımları olarak gösterilen olaylar taraftarlarımızın huzurunu kaçırdı. Söz konusu dönemde medyada konu olan iki oyuncudan da biz vazgeçtik. Bu oyuncuları kimse elimizden almadı. 

– Konu ekonomi ise ekonomimiz iyi. Düşünmekten uyuyamıyorum ama vicdani olarak içim rahat. Sportif olarak da kötü olduğumuzu düşünmüyorum. Zamanla daha da iyi olacağımızı düşünüyorum. Sabırla bekleyip sezon sonunu görmek lazım.

– Yapılan transferlerin doğru hamleler olduğunu düşünüyorum. Zaman gösterecektir. Geçmişte 13. sıradan gelip şampiyon olan takımları da biliyoruz. Trabzonspor’a 3-0 kaybettik. Kahroldum ama o Trabzonspor, Hatayspor’a yenildi.Lig uzun ve her takım rakiplerini yenebilecek potansiyele sahip. 

“ONANA İYİ FUTBOLCU”

Başkan Çebi, Kayserispor maçında kadroya alınmayan Jean Onana’nın sosyal medyadan yaptığı paylaşımın hatırlatılması üzerine Kamerunlu oyuncunun performansıyla ilgili sportif soruların teknik heyete yöneltilmesi gerektiğini söyledi. Onana’nın iyi bir oyuncu olduğunu aktaran Çebi, “Herkesin kadrosuna katmak için uğraştığı bir oyuncuydu. Oyuncu bizi tercih etti. Ben, Şenol Güneş hocamıza güveniyorum. Onana’yı alırken yanlış futbolcuyu transfer ettiğimizi dillendiren kişi daha önce başkanlığa aday olmuştu. Aklınca espri yaptı. Espri değilse aklından zoru vardır” dedi.

“YAPILANLARI ANLAMIYORUM”

İstifa çağrıları ve tepkileri değerlendiren Başkan Çebi, siyah-beyazlı taraftarlardan destek istedi. Çebi, “Takım başarılı olsun da bize yapılanları biz kaldırırız. Galatasaray tribünlerinde bana edilen küfürleri unutmadım. Taraftarımızın bana sahip çıkması gerekirken yapılanları anlayamıyorum. Ben eleştirileri dinlemeye hazırım, yeter ki takımın morali bozulmasın. Tribünde birkaç kişi bağırıyor diye tüm tribün bağırdı algısı yapılmasını da art niyetli buluyorum” diye konuştu.

Siyah-beyazlı kulüp ile kripto varlık işlem platformu Paribu, Beşiktaş Token için sözleşme imzaladı. Paribu’da dün ön satışa sunulan Beşiktaş Token rekor süre olan üç saniyede tükendi. Başkan Ahmet Nur Çebi ve Paribu CEO’su Yasin Oral’ın katıldığı tören Tüpraş Stadı’nda gerçekleşti.

Başkan Çebi, “Token konusunda doğru zaman ve doğru iş birliğini bekliyorduk. İnsanların zarara uğramaması için sağlıklı ortamın oluşmasını bekledik” dedi. Paribu CEO’su Yasin Oral ise “Beşiktaş ile kurduğumuz bu iş birliğinden mutluluk duyuyoruz. Beşiktaş taraftarının, Beşiktaş Token ile gücünü daha da büyüteceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x